piątek, 14 września 2018

Nowy stadion w Lęborku przy "Mechaniku" został otwarty !


Dziś - 14.09.2018 roku otwarto nowy stadion w Lęborku. Zachwytów nie było końca … w końcu jest się z czego cieszyć i czym chwalić ! 

My … po pracy spotykamy się na nowej bieżni … a WY ?

Otwarcia dokonali przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Nowo otwarty stadion to pierwszy i jedyny tego typu obiekt w powiecie lęborskim. "Dziś marzenia sprzed lat stały się faktem. Mamy do dyspozycji piękny, nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt, który na pewno pomoże wielu utalentowanym osobom z naszego powiatu, rozwinąć swój potencjał w sportach lekkoatletycznych" – mówiła podczas otwarcia Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski. 

W fazie planowania inwestycji, twórcy koncepcji stadionu starali się wybiec myślą w przyszłość tak, by funkcjonalność obiektu przewidywała różne warunki, wynikające z postępu w sporcie w miarę upływu lat. Chodzi również o długoletnie utrzymanie certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego wytyczne określają jakie warunki stadion musi spełniać. [czytaj dalej na stronach powiatu Lęborskiego]

Zerknijcie na klika zdjęć....