Odbitki w procesie fotochemicznym

Zamawianie wydruków przez Internet czy w punkcie obsługi w tradycyjnej technologii halogenosrebrowej, cechuje się dłuższym niż w przypadku technologii wykorzystywanej w KODAK PICTURE KIOSK czasem wytworzenia. Proces ten, w szczególności dla zamówienia z większą ( powyżej 50 ) ilością odbitek, w dalszym ciągu pozostaje bardziej opłacalnym.

Odbitki wykonujemy na papierze Kodak w formatach od 9x13 do 30x60 cm. Odbitki wykonywane są w technologii srebrowej przy wykorzystaniu technologii naświetlania laserem. Zamówienia przyjmujemy poprzez stronę www lub bezpośrednio w Naszych punktach obsługi.
Technologia wykonania odbitek w procesie fotochemicznym:
Kluczem do uzyskania obrazu jest … światło. W dzisiejszych czasach obrazy cyfrowe, jak i zeskanowane negatywy można drukować bezpośrednio na papierze fotograficznym przy użyciu laserów i diod świecących.
Papier fotograficzny pokryty jest światłoczułymi kryształami srebra ( emulsja halogenosrebrowa ) oraz związkami chemicznymi, które w połączeniu z wywoływaczami zabarwiają się, tworząc w ten sposób obraz. W jasnych lub białych obszarach, srebro nie jest aktywowane i zostaje spłukane z odbitki w trakcie wywoływania.
Papier fotograficzny do zdjęć czarno-białych pokryty jest pojedynczą warstwą kryształów i związków chemicznych. Papier do zdjęć kolorowych ma osobne warstwy dla cyjanu, magenty i żółtego — barw podstawowych, tworzących dowolny kolor.
Po tym, jak papier z naniesionym obrazem zostanie naświetlony, traktuje się go kolejno różnymi roztworami chemicznymi w celu wywołania obrazu, zatrzymania procesu wywoływania oraz poprawienia spójności obrazu.
Do cyfrowej korekty obrazów przed wydrukiem w celu ożywienia kolorów, wyodrębnienia szczegółów i redukcji liczby cieni, można wykorzystać technologię KODAK PERFECT TOUCH lub technologię Poprawy Jakości Obrazu Perfectly Clear. Można w ten sposób poprawić jakość wydruku zdjęć niedoświetlonych ( słabo naświetlonych) lub prześwietlonych ( zdjęć ze zbyt dużą ilością światła).

Zdjęcia panoramiczne:
Zdjęcie panoramiczne to odbitki przystosowane do zdjęć o proporcjach boków równych 16:9 czy 5:2 - wykonywanych w trybie panoramicznym. Możesz również wybrać dowolne zdjęcie panoramiczne i wykadrować je samodzielnie, wybierając najistotniejszy element zdjęcia! Idealną tematyką do zdjęć panoramicznych są rozległe krajobrazy, zachody słońca, widoki miast, czy fotografie ciekawych przedmiotów, ale to od Ciebie zależy co znajdzie się na zdjęciu!